מזוזות מעוצבות ותשמישי קדושה,
מהו המקור ליודאיקה יהודית?

אמנות היודאיקה המתפתחת בישראל, שורשיה בתפוצות ישראל השונות שקיימו את מאמר חז"ל על הפסוק "זה א-לי ואנוהו"  דרשו חכמים: "התנאה לפניו במצוות – עשה לפניו סוכה נאה ולולב נאה ושופר נאה, ציצית נאה, וכו'" וכן כל מצווה צריך לקיימה ביופי ובהידור, למרות שקיומה בהידור מייקר את מחירה. על רקע הצניעות והעוני ששרר בחלק מהמקומות התבלטו הפמוטים המעוצבים להדלקת נרות השבת או המנורה המהודרת לחנוכה, קערת הפסח המעוטרת לליל הסדר, וכן גביע הקידוש וההבדלה ושאר תשמישי הקדושה שעשויים היו מחומרים יקרים ובעיצוב מיוחד, למרות חוסר האמצעים ששררו באותם מקומות, סמל להוקרת ואהבת מצוות ה'.

כיום אמנים ויוצרים שונים לקחו את הדברים כמה צעדים קדימה ואפשר לומר שכמעט בכל מוצר יהדות נעשו 'טוויסטים' שונים, בתי מזוזה בעיצובים שונים ומחומרים מיוחדים, קופות צדקה בצורות שונות ועוד, גם מוצרים אלמנטריים כמו ספרי קודש, סידור או ספר תהילים נכרכים בכריכות עור מסוגננות. ברוח המודרניזציה והתרבות המתחדשת נעשו גם 'חילופי חומרים', בעוד בעבר היה מקובל להעניק כמתנה לחתונה זוג פמוטי כסף לכלה, כיום נוצרה האפשרות גם להעניק פמוטות דמוי כסף ועוד מתנות קטנות ומקוריות עשויות חומרים פשוטים בהרבה שמחירם מוזל משמעותית אך יופיים מרהיב.

למעט מוצרים שערכם נקוב מעצם מהותן כמו שופר לראש השנה העשוי מקרן מקורית של בעל-חי, תפילין, ומזוזות, הנכתבות בעמל על ידי סופר סת"ם ומחירם יקר יחסית בהתאם, את שאר מוצרי היודאיקה ניתן להשיג בעיצובים מרהיבים ובמחירים שווים לכל כיס.

רשת 'מיטב המסורת – חב"ד' במסגרת שליחותה כמשווקת מוצרי סת"ם בכשרות מהודרת, מחזיקה גם מוצרים נלווים לקלף המזוזה והתפילין כמו גם מוצרי יודאיקה יהודית. ברשת תוכלו למצוא סוגים שונים של בית מזוזה, מתנות לחגים, לחנוכת בית ולכל אירוע אחר, במחירים נוחים ומפתיעים ובאיכות ללא פשרות.

הרשת מספקת גם את מוצרי הליבה כיפה, טלית וציצית, בכשרות מהודרת כמיטב המסורת החב"דית.

מעוניינים שנחזור אליכם? מלאו את הטופס המצורף

דילוג לתוכן